Borg Dovolenka Vytúžená dovolenka

Vytúžená dovolenka

Vytúžená dovolenka post thumbnail image

Tých pár čarovných dní, na ktoré čakáme celý rok – Dovolenka a s ňou vytúžený relax a oddych. Pre niekoho vzdialená ale pre iných pravidelná a naozaj luxusná. Pri slove dovolenka si automaticky vybavíme more, slnečné lúče a nekonečný príval relaxu. Pre mnohých je to ale iba sen. Či už kvôli nedostatku času alebo financií. Tá pravá dovolenka ale nemusí stáť niekoľko tisíc a nemusíme si ju dovoliť iba raz do roka. Pri premýšľaní nad minuloročnou dovolenkou sme prešli niekoľkými fázami. Fáza prvá – pôjde sa k moru super! Fáza druhá – ale deti v autobuse 13 hodín neobsedia… letecky nejdeme, lebo nevieme plynulo komunikovať v cudzom jazyku, čo keď sa na letisku stratíme? K moru nejdeme. Fáza tretia – ideme na dovolenku k zahraničným susedom – Rakúsko, Poľsko… – tu ale prišla otázka, čo budeme robiť ak sa počas celej dovolenky pokazí počasie?

letná dovolenka sa blíži

Deti sa budú nudiť a tlačiť sa v preplnenom hotelovom bazéne nie je moja šálka kávy. Fáza štyri – ideme na Slovensko ( lepšie sme sa rozhodnúť nemohli). Pustili sme sa teda do hľadania vhodného ubytovania. Deti sú živé a aj my sme aktívny. Hľadali sme teda miesto, kde budeme samy ale budeme v centre diania. Aby každý deň bol plný zážitkov. Hlavne pre deti. Našli sme si peknú chatu na Liptove. Musím povedať, že prostredie bolo krásne.

príroda, túry aj športové aktivity pre celú rodinu

Mali sme kľud ale všetky atrakcie sme mali doslova poruke. Od túry a prechádzok v prírode, cez lety vrtuľníkom, kúpanie v aquaparkoch, bobovú dráhu aj výlety za poznaním do jaskýň. A cena bola naozaj výhodná. Oproti zahraničiu sme minuli iba necelú polovicu rozpočtu. Ubytovanie sme si našli cez portáli, ktoré zhromažďujú prenajímateľov chát, domov alebo hotelov. Presne podľa našich predstáv, či už o priestore, okolí, vybavení a aj cene. Za skvelou dovolenkou pre celú rodinu nemusíte cestovať desiatky hodín ani minúť všetky úspory. Slovensko je nádherná krajina, ktorá má čo ponúknuť. Treba sa iba pozerať okolo seba. Tento rok sme sa opäť rozhodli stráviť dovolenku na Slovensku a všetci sa už veľmi tešíme. 

Related Post