Borg Financie Šetrenie z mála

Šetrenie z mála

Šetrenie z mála post thumbnail image

Usporené peniaze? Nie je to pre veľa domácností také ľahké. Niektorí si nevedia nasporiť za mesiac ani len desať euro. Neveríte? Ak odmyslíme všetky výdavky, ktoré potrebujú uhradiť, len málo im ostane dokonca iba na potraviny. Niektorým aj na potraviny chýba veľa peňazí a uskromnia sa v jedlách, ktoré pripravujú aj na tri dni. Je to veľkým problémom. Potraviny išli hore aj o niekoľko stoviek percent a nemôžme si dovoliť toľko, čo kedysi. Musíme poriadne pozerať v obchodoch s potravinami, čo si môžme kúpiť a čo už je pre nás príliš drahé. Radi by ste svojim deťom kúpil kinder vajíčko?

šetrenie

No aj to už pomaly stojí jedno euro päťdesiat centov. Voľakedy stálo len päťdesiat centov a zdalo sa nám drahšie. Máloktorý rodič kúpi svojmu dieťaťu túto exkluzívnu sladkú pochutinu. A to nehovorím o cenách iných potravín. Mäso zdraželo, maslo zdraželo, aj samotné pekárenské výrobky sú omnoho drahšie. Ako dosiahnete to, aby vám peniaze ostali aj na ďalší mesiac? Veľmi ťažko, no dá sa to. Túžite si nasporiť nejaké euríčka na horšie časy? Dá sa to veľmi pomalými krôčikmi aj s nízkym mesačným príjmom. Pôjde to síce pomaly, ale nakoniec budete mať zo seba veľmi dobrý pocit, že ste to dokázali.

ušetrené peniaze

Je len na vás, koľko si budete vedieť každý mesiac usporiť. Prvým krokom je hneď ako vám príde výplata za predchádzajúci mesiac, odložiť si aspoň zopár eur bokom. Na konci mesiaca by vám na to už nezostalo. Ďalším riešením je odkladanie si drobákov z vašej peňaženky. Ani neviete, ako a kde ich miniete, takže to je unikátny spôsob na získanie peniažkov mimo. Z usporených peniažkov si môžete časom zadovážiť novú práčku, či iný elektrický spotrebič. Môžete ísť napríklad aj na dovolenku, aj keď nie zrovna pri more. Na dovolenku viete ísť aj napríklad na Slovensku, kde vás to vyjde lacnejšie. Miesto drahých hotelov si vyberte lacnejšie apartmány alebo penzióny, kde tak isto ponúkajú rôzne služby a vyspíte sa tam. Nepotrebujete luxusnú izbu na to, aby ste si dokázali poriadne odpočinúť.

Related Post