Borg Výrobky S ready made s.r.o. ide všetko rýchlejšie

S ready made s.r.o. ide všetko rýchlejšie

S ready made s.r.o. ide všetko rýchlejšie post thumbnail image

K hlavným dôvodom kúpy a najväčším výhodám ready made sro sa radí rýchlosť, akou sa dá takáto spoločnosť s ručením obmedzeným získať a následne s ňou vykonávať plánované obchodné a podnikateľské aktivity. V takomto prípade sa spoločnosť kúpi spôsobom, že sa na záujemcu prevedie jej obchodný podiel a kupujúci sa stáva novým spoločníkom a konateľom. Na zápis týchto vykonaných zmien do obchodného registra je následne potrebné podať návrh, ktorý však zvyčajne príde v platnosť už doslova o pár dní.

  • Túto zmenu, akou je zmena spoločníka v s.r.o. musí odsúhlasiť registrový súd, ktorý má na to podľa zákona 2 pracovné dni.

Postavička, schody, nápad

To znamená, že kupujúci bude môcť so svojou novou firmou začať podnikať už o niekoľko dní, čo je veľký časový rozdiel oproti tomu, ak by zakladal svoju vlastnú – novú firmu. V prípade zakladania novej firmy treba rátať s časovým intervalom niekoľkých týždňov. Konkrétne by musel založiť eseročku zakladateľskou (alebo spoločenskou) listinou, musel by získať živnostenské oprávnenie a podať návrh na zápis spoločnosti do obchodného registra. V neposlednom rade je tu aj iná prekážka – musel by splatiť základné imanie, ktorého minimálna čiastka je v tomto prípade 5 000 EUR. Pokiaľ by chcel mať takúto založenú spoločnosť kompletne pripravenú, v ideálnom prípade by ju mal takisto zaregistrovať na daňový úrad a tiež ju registrovať na DPH.

Jednoducho povedané- toto všetko znamená hodiny, dni a týždne venované návštevám úradov a administratívnym činnostiam.

Žena, palec hore

Ak sa chce záujemca pustiť do podnikania čo najskôr a napríklad ak vidí pred sebou nejakú obchodnú príležitosť, ktorej sa chce chopiť v čo najkratšom čase, najlepším riešením je pre neho práve kúpa (pred)založenej ready made spoločnosti, ktorá už má tieto základné kroky vybavené. Vlastne vznikla a založila sa preto, aby sa pripravená predávala podnikateľom, ktorí chcú ušetriť čas a minimalizovať administratívne úkony.

Related Post