Borg Výrobky Podnikať alebo radšej byť zamestnaný je otázka na každého z nás

Podnikať alebo radšej byť zamestnaný je otázka na každého z nás

Podnikať alebo radšej byť zamestnaný je otázka na každého z nás post thumbnail image

Po ukončení štúdií sa zamýšľame nad svojou kariérou a hľadáme cestu, ktorou sa vydať, aby sme boli spokojní a robili to, čo nás bude baviť a napĺňať. Mnohí sa zamestnajú a niektorí sa vrhnú na podnikanie, zakladajú si firmy a pracujú nezávislo, zarábajú takpovediac sami na seba a sú pánmi svojho času. Pri zakladaní spoločnosti s ručením obmedzeným platia isté pravidlá a budúci konatelia či majitelia majú svoje práva, ale aj povinnosti. Hneď na začiatku je to dosť veľa byrokracie hlavne čo sa založenia firmy týka, treba vyriešiť veľa administratívnych úkonov, čo

Aj takto môže vyzerať vaša práca

Zalozenie sro

zaberie aj značnú časť času. Týmto procesom sa môžete vyhnúť, ak si kúpite už založenú firmu, ktorá bude nová alebo bude mať už svoju históriu, rozhodnutie je na vás. Spolu s vami môže byť spoločníkmi s.r.o. dokopy 50 ľudí, ale môžete to byť aj vy sám. Na Slovensku si túto firmu zakladá najvyšší počet ľudí, patrí k najpočetnejším formám podnikania, pretože jej založenie je pomerne jednoduché a spoločnosť môže začať pracovať okamihom podpisu zakladateľskej listiny či kúpnej zmluvy.

S. r.o. má základné imanie vo výške 5- tisíc eur a viacero výhod:

  • pri porušení niektorého svojho záväzku môže spoločnosť ručiť iba výškou svojho majetku
  • pri zakladaní je potrebný vklad iba 750,-eur na spoločníka
  • spoločnosť má jednoduchú organizačnú štruktúru
  • hodnota majetku je nízka
  • 21% daň je v prípade s.r.o. platná bez ohľadu na to aké má príjmy či zisky

Podpis zmluvy je nutný

Pri rozhodnutí o založení firmy odbornou spoločnosťou budete mať kopu času, pretože za vás vybavia všetko, čo zahŕňa predmet podnikania či podnikateľský zámer, kompletnú dokumentáciu vypracujú za vás, rovnako aj zakladateľskú zmluvu na akýkoľvek počet živností a namiesto vás podajú aj návrh zápisu spoločnosti do OR a ŽR. Všetky potrebné dokumenty od úradov a súdu tak za vás aj prevezmú. Cena za tieto služby je 290,-eur, čo vás určite nezruinuje.

Related Post